Pamokos santrauka "Vabzdžiai"

Pamokos tikslas: - plėsti ir patikslinti žinias apie vabzdžius, apie jų esminius požymius;

Apibendrinti idėjas apie vabzdžių įvairovę ir prisitaikymą prie gyvenimo sąlygų;

Patikslinti žinias apie vabzdžių naudą ir žalą žmogui;

Nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius tarp reiškinių;

Toliau mokykitės įminti mįsles.

Skatinti lavinti stebėjimą, dėmesį, atmintį, mąstymą;

Suaktyvinkite ir išplėskite žodyną;

Ugdykite nuoseklią kalbą.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į viską, kas gyva.

Pamokos eiga

Vabzdžių nuotraukos lentoje

Pedagogas – Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į lentą, ką ten matote? Kaip manote, apie ką mes šiandien kalbėsime (apie bitę, žiogą, boružę, musę, drugelį, laumžirgį, uodą)

Pedagogas – Teisingai, vaikinai. Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? (vabzdžiai)

Mokytoja - gerai padaryta! Ką bendro turi visi vabzdžiai?

(vaikai - Galva, krūtinė, pilvas, 6 kojos)

Pedagogas – tiesa, o kada pasirodo vabzdžiai?

(vaikai – pavasarį)

Pedagogas – Kodėl pavasarį?

(vaikų atsakymai Saulė pradeda šildyti, atsiranda augalai, pasirodo vabzdžiai)

Mokytoja - gerai padaryta! Viskas buvo pasakyta teisingai. Šiandien noriu pakviesti jus į vieną labai įdomi vieta. Nesakysiu, kuris iš jų, manau, galite atspėti patys. Užmerkite akis ir lėtai sukite į vietą.

Miško ošimas, paukščių čiulbėjimas, žiogų čiulbėjimas.

Pedagogas - Atmerkite akis. Vaikinai, kaip manote, kur mes atsidūrėme, klausykitės paukščių giedojimo, ar tai jums ką nors primena?

Vaikai - Į mišką, ateina pavasaris.

Pedagogas: Pasakyk man, kaip tu atspėjai apie jos atėjimą? Kokiais ženklais?

Vaikai – Sniegas ir ledas tirpsta, dienos ilgėja, paukščiai skrenda.

Pedagogas: O kadangi paukščiai sugrįžo, ką galime pamatyti?

(vaikai – vabzdžiai)

Pedagogas – surinkau į dėžutę kai kuriuos vabzdžius, kuriuos galime pamatyti pavasarį. Norite sužinoti, kokie tai vabzdžiai?

(vaikai - norime)

Pedagogas – užduosiu mįslių, o tu pabandyk jas atspėti.

Aprengtas šio kūdikio

Suknelė raudona su taškeliais.

Ir jis moka vikriai skristi,

Šis…

(vaikai - Ladybug)

Mokytoja – kokia ji?

(vaikai – raudona, geltona, taškeliai, šviesūs)

Pedagogas – Taigi ir mes, ir paukščiai galime tai pastebėti ant žalio lapo. Kaip ji apsisaugo nuo priešų? Gamina geltoną skystį, Šis skystis yra labai kartaus ir aštraus skonio nemalonus kvapas. Ką reiškia raudona boružėlių spalva?

(vaikai – aš nevalgomas! Nelieskite manęs!)

Pedagogas – ar boružėlė yra naudingas vabzdys, ar ne?

(vaikams – naudinga)

Pedagogas: Taip, ji valgo mažus amarus. Amarai čiulpia sultis iš medžių lapų, augalai ir augalai žūva. Boružėlė vadinama sodų ir daržų tvarka.

Pedagogas – atspėk kitą mįslę.

Gėlė miegojo ir staiga pabudo,

Aš nebenorėjau miegoti.

Jis pajudėjo, pradėjo,

Jis pakilo aukštyn ir nuskrido.

(vaikai – drugelis)

Pedagogas - Ką valgo drugelis?

(vaikams – augalų sultys, nektaras)

Pedagogas – Drugelis geria nektarą ilga nosimi, vadinama probosciu. Ar įmanoma pagauti drugelius? Kodėl?

(vaikai – Ne, galime sužaloti drugelį)

Auklėtojas – drugelio sparnai padengti mažomis spalvotomis žvyneliais. Jei pagriebsime drugelį už sparnų, žvynai nuskris ir drugelis neskraidys. Kas jai atsitiks?

(vaikai - mirs)

Pedagogas – Kaip manote, ar drugeliai atneša naudos ar žalos?

(vaikai - pašalpa, apdulkina augalus)

Pedagogas – Kitas vabzdys.

Jis tikras darbininkas

Labai, labai darbštus.

Po pušimi tankiame miške

Jis stato namą iš adatų.

(vaikai - Skruzdėlės)

Pedagogas – Skruzdėlės gyvena didelėse šeimose. Kaip vadinasi jų namas? Iš ko jie pastatyti?

Vaikai-Skruzdėlynas Jie stato iš šakelių, lapų, šiaudų, žolės ašmenų.

Pedagogas: Teisingai, pačioje pavasario pradžioje skruzdėlynas atrodo kaip didelė senų pušų spyglių krūva, kivirčas, nei skruzdėlynas: nematyti nei vieno skruzdėlyno. Bet kai tik sniegas ištirps, skruzdėlės išlįs ir lepinsis saulėje. Praeis kelios dienos ir skruzdėlės ims dirbti. Skruzdėlės minta sausais vabzdžiais (vikšrais, laumžirgiais, vabalais, amarais). Kilus grėsmei, jie purškia kaustinę skruzdžių rūgštį.

Pedagogas – Skruzdėlės yra labai darbštūs vabzdžiai. Kiekvienas užsiėmęs savo verslu. Yra statybininkų, ką jie veikia?

(vaikai – statykite skruzdėlynus, taisykite praėjimus ir praėjimus)

Pedagogas – Yra valytojų, maitintojų, kareivių, ką jie veikia?

(vaikai - Valykite skruzdėlynus, gaukite maisto, saugokite skruzdėlyną)

Pedagogas – Ar skruzdėlės naudingos, ar žalingi vabzdžiai?

(vaikai naudingi, valgo vikšrus ir amarus)

Pedagogas - Jie naikina kenksmingus vabzdžius, kurie minta medžių lapais ir spygliais. Jie vadinami miško tvarkdariais.

Pedagogas – apie ką ši mįslė?

Pavasaris šokinėja -

Žalia nugara,

Nuo žolės iki žolės,

Nuo šakos iki tako.

(vaikai - Žiogas)

Pedagogas – Ar pastebėsime žolėje žiogą? Kodėl?

(vaikai – žolėje jos nematote, ji žalia, žolės spalva)

Pedagogas – Kaip sužinoti, ar proskynoje yra žiogas, ar ne?

(vaikai – išgirsime jį dainuojant)

Pedagogas – Teisingai, jis trina vieną sparną į kitą ir tai skamba kaip žiogo giesmė. Sakome, kad ne dainuoja, o čirškia. Žiogai minta augalų lapais, minkštomis sėklomis ir mažais vabzdžiais.

Pedagogas – kokius dar naudingus vabzdžius žinome?

(vaikai - Bitė - duoda mums medaus; laumžirgis - naikina uodus, muses)

Pedagogas – įvardink kenksmingus vabzdžius?

(vaikai – musė, uodas)

Pedagogas – taip, musės ir uodai nešioja nešvarumus. Dabar pažaisime su jumis ir išsiaiškinsime, kuris iš jūsų yra dėmesingiausias. Reikia atspėti, kuris vabzdys išskrido ar nušliaužė.

Žaidimas "Kas dingo"

(Vabzdžiai išdėsto: boružėlė, bitė, skruzdėlė, žiogas, laumžirgis, musė, drugelis. Vaikai žiūri, pavadina, prisimena. Mokytojo nurodymu jie nusisuka. Vienas vabzdys pašalinamas. Vaikai apsisuka ir atspėja, kas dingo).

Pedagogas – Puiku, dabar laikas namo. Užmerkite akis ir lėtai sukimės.

Atmerkiame akis. Grįžome į savo grupę. Ar jums patiko pasivaikščiojimas, ką mes ten matėme?

(vaikai – vabzdžiai)

Pedagogas – kokius naudingus vabzdžius žinome? Kokią naudą jie atneša?

(vaikai - boružėlė, skruzdėlė, laumžirgis - naikina amarus, kenksmingus vabzdžius, padeda augalams. Bitė duoda medų, drugelis apdulkina augalus.)

Pedagogas – įvardinkite kenksmingus vabzdžius. Kokią žalą jie daro?

(vaikai – plinta uodas ir musė įvairių ligų, jie gali mus užkrėsti.)

Mokytoja - gerai padaryta! Viskas buvo pasakyta teisingai.


Pamokos santrauka tema „Vabzdžių pasaulyje“

Šabanova Irina Viktorovna

mokytojas

KRASNODARO MIESTO SAVIVALDYBĖS FORMAVIMO SAVIVALDYBĖS AUTONOMINĖ IKIMOKYKLINĖ UGDYMO ĮSTAIGA "BENDROSIOS PLĖTROS TIPOS LOPŠELĖLIS Nr. 176 "KARANDAŠAS"

Užduotys:

Švietimas: Patikslinti vaikų žinias apie vabzdžius, jų būdingi bruožai, prisitaikymas prie gyvenimo sąlygų; išmokti išreikšti savo judesius veido išraiškomis, gestais ir plastika.

Švietimas: dėmesio ugdymas.

Švietimo : ugdyti rūpestingą požiūrį į vabzdžius ir meilę gamtai.

Įranga : magnetinė lenta, vabzdžių figūrėlės, objektų paveikslėliai, vaizduojantys vabzdžius.

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: Atsistokite vienas šalia kito ir šypsokitės vienas kitam. Vaikinai, sustokime ratu ir dalinkimės gera nuotaika vienas su kitu. Nusišypsosiu ir perduosiu savo šypseną... (sakau dešinėje stovinčio vaiko vardą), jis savo šypseną perduos kitam. Šypsena man turėtų sugrįžti. (Vaikai paeiliui perduoda šypsenas vienas kitam) . Gerai, ačiū. Atsisėskite ant savo kėdžių.

2. Praneškite apie pamokos temą.

Pedagogas: Šiandien vyksime į stebuklingą kraštą, o norėdami sužinoti, kaip ši šalis vadinasi, kviečiu įminti mįsles.

Sukėlė gėlė

Visi keturi žiedlapiai.

Norėjau jį nuplėšti.

Jis pakilo ir nuskrido.

(drugelis)

mažas malūnsparnis

Skraido pirmyn ir atgal.

Didelės akys

Jos vardas... (laumžirgis)

Ji valgo amarus nuo šakų

Ir jis mums padeda sode

Mikliai sėdi ant paklodžių

Tai Dievo... (klaida)

(vabzdžius vaikai savarankiškai demonstruoja ant magnetinės lentos).

Vaikinai, kaip vienu žodžiu galima pavadinti drugelį, laumžirgį, boružėlę?

Vaikai: tai vabzdžiai.

Pedagogas: Visiškai teisingai. O šiandien vyksime į „Vabzdžių“ šalį.

3. Pokalbis apie vabzdžius.

( Įeina Luntikas , jo rankose yra stiklainis su vabzdžiu).

Luntik: Sveiki! Tu mane atpažinai. Aš esu Luntikas. Aš gyvenu mėnulyje. Žinote, toks įdomus padaras nusileido mėnulyje. Mėnulyje tokių neturime. Kas tai yra? Kai buvau žemėje, mačiau kažką panašaus. Gal jis gyvena kur nors su tavimi?

Vaikai: Ši….

Pedagogas: Luntik, kaip gerai, kad atėjai pas mus. Mes su vaikais kaip tik vykstame į „Vabzdžių“ šalį. Jei susidomėjai, pasilik su mumis ir duok man blakę, kol kas ji sėdės mūsų sode, o tada išleisime. Na, Luntikai, ar pasiliksi?

Luntik: Žinoma, pasiliksiu.

Pedagogas: Na, tada atsisėsk.

Vaikinai, išvardinkite žinomus vabzdžius?

Vaikai: (sąrašas)

Pedagogas: Dabar pažiūrėkime į vabzdžius nuotraukose.

(Nuotraukos rodomos priešais vaikus.)

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, dauguma vabzdžių turi sparnus. Pasakyk man, prašau, kodėl vabzdžiai turi sparnus?

Vaikai: skristi iš vienos vietos į kitą.

Pedagogas: Taip, jie daugiau juda sparnais, bet turi ir kojas.

Vaikinai, pasakykite man, kokių vabzdžių reikia gyventi?

Vaikai: jiems reikia oro, vandens, saulės, žolės, gėlių...

Pedagogas: Luntika, pasakyk man, ar yra sąlygos vabzdžiams gyventi mėnulyje?

Luntik : nooooo, dėl to ir atėjau pas tave.

Pedagogas: Vaikinai, ar matote vabzdžius ant vandens?

Vaikai: Gali. Šalia vandens telkinių skraido laumžirgis. Uodai, mašalai...

Pedagogas: kokie nuostabūs ir įvairūs yra vabzdžiai.

Pasakyk man, kokius kenksmingus vabzdžius žinai?

Vaikai: pavyzdžiui musė, uodas.

Pedagogas: Kodėl musės kenksmingos?

Vaikai: musės neša infekcijas. Uodai įkando žmones.

Pedagogas: tuo pat metu paukščiai minta musėmis. Kas valgo uodus?

Vaikai: varlių.

Pedagogas: Kodėl drugelį galima supainioti su gėle?

Vaikai: ji tokia pat graži, spalvinga.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, ar galima paliesti vabzdžius ir parsinešti juos namo?

Vaikai: nooo

Pedagogas: Kodėl?

Vaikai: gali įkąsti ar įgelti. Jie negali gyventi namuose.

Pedagogas: vabzdžiai turi būti apsaugoti. Mes galime juos pakenkti, tu ir aš esame tokie dideli, o jie maži.

Pedagogas: o dabar kviečiu visus atsistoti ir atlikti pratimą "Laumžirgis".

4. Fiziniai pratimai. "Laumžirgis"

Čia skraido laumžirgis (vaikai imituoja laumžirgio skrydį)

Kaip žirnio akys (atitinka dideles laumžirgio akis)

Ir ji kaip sraigtasparnis (rotacija)

Kairėn, dešinėn, atgal, pirmyn (pakrypimai).

(Luntikui pradėjus niežėti, prie jo šliaužia skruzdėlė)

Pedagogas: o Luntikai, tai skruzdėlytė, kuri atšliaužė prie tavęs.

Vaikinai, žiūrėk.

Luntik: taip, taip, taip, jis tikriausiai šliaužė link manęs, kai netyčia atsidūriau šalia jo namų.

Pedagogas: Vaikinai, kaip vadinasi skruzdžių namas?

Vaikai : skruzdėlynas.

Pedagogas: Luntik, tu atėjai pas mus iš Mėnulio. Ir klausyk, kas vakar atskrido pas mus.

5. Pirštų gimnastika.

Vakar atskrido pas mus (Mojuoja delnais.)

Dryžuota bitė. (Prie kiekvieno vabzdžio pavadinimo sulenkite vieną pirštą.)

O už jos kamanė – kamanė

Ir linksmas drugelis,

Du vabalai ir laumžirgis (Pirštais padarykite apskritimus ir pritraukite juos prie akių.)

Kaip žibinto akys.

Jie zvimbė, skraidė (Mojuoja delnais.)

Jie krito iš nuovargio. (Jie nuleidžia delnus ant stalo.)

Luntik: Ach! Ir kai buvau su tavimi paskutinį kartą. Man patiko žaidimas, kaip skruzdėlės kaupia reikmenis žiemai. Žaisk su manimi.

Pedagogas: Taip Luntik, mes turime tokį žaidimą.

6. Žaidimas „Taupioji skruzdėlė“

Luntik : Ar galiu pats žaisti su vaikais?

(Kraštuose yra du lankai, kuriuose yra kamuoliukai, viduryje krepšelis - „Skruzdėlynas“. Vaikai suskirstomi į dvi komandas ir perduoda kamuoliukus iš rankų į rankas iš lanko į krepšį)

Pedagogas: Ačiū Luntik. O dabar parodysime tikrus gyvus vabzdžius. Mūsų darželyje yra ekologinis punktas „Pieva“. Ten daug vabzdžių. Paimkime klaidą su savimi ir paleisime ją ten.

Atsistokite po vieną

Ir sekite mane visi.

Luntikas: ačiū, vaikinai, už žaidimą, laikas man grįžti namo į mėnulį. Viso gero!

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos parengiamojoje grupėje santrauka šia tema:
"Vabzdžiai".

Platnova Marina Mikhailovna, mokytoja, Maskvos valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos „Mokykla Nr. 285, pavadinta V.A. Molodcova“ struktūrinis padalinys Nr.14.
Medžiagos aprašymas: Atkreipiu jūsų dėmesį į pamokos apie kalbos raidą ir susipažinimą su išoriniu pasauliu santrauką vaikams parengiamoji grupė darželis. Tai metodinė plėtra gali būti naudinga mokytojams ikimokyklinis ugdymas ir tėvai.
Tikslas: Plėsti ir tikslinti vaikų žinias apie vabzdžius.
Užduotys:- Patikslinkite vaikų žinias apie vabzdžius ( išvaizda, elgesys gamtoje).
- Ugdyti dialoginę monologinę vaikų kalbą.
- Ugdykite rūpestingą požiūrį į vabzdžius.
Medžiaga pamokai: vabzdžių nuotraukos.

Pamokos eiga

Vaikinai, pažaiskime atspėjimo žaidimą.
- Atspėk mįsles. (Spėlionės nuotraukos dedamos ant lentos).
-Nuo šakos į taką, nuo tako iki žolės.
Ar pavasaris šokinėja, žalia nugara? (Žiogas)
-Ši Ivaška turi raudonus marškinius.
Ar marškinių gale yra juodų taškų? (Boružėlė)


- Mėlynas lėktuvas
Atsisėdo geltona kiaulpienė? (Laumžirgis)


- Jis plevėsuoja ir šoka virš gėlės,
Jis mojuoja raštuota vėduokle. (Drugelis)


- Čeren, bet ne varnas,
raguotas, bet ne jautis,
šešios kojos, bet visos be kanopų? (Klaida)


– Jis dūzgia virš stalo, skraido ir tikrai visiems trukdo? (Skristi)


– Miške prie kelmo šurmulys, lakstymas, žmonės dirba visą dieną? (Skruzdėlė)


- Ju-ju-ju! Aš dūzgiu virš gėlių! Aš dirbsiu su gėle - ar pamaloninsiu jus medumi? (Bitė)


Kaip galima visus vadinti vienu žodžiu?
Teisingai, vabzdžiai.
Vabzdžiai yra pati gausiausia ir įvairiausia gyvūnų pasaulio klasė. Sausumoje jie gyvena visuose žemynuose, išskyrus Arktį ir Antarktidą. Vienas iš būdingi skirtumai Visi vabzdžiai turi tris poras kojų (jos dar vadinamos šešiakojais), todėl, pavyzdžiui, vorai nepriklauso vabzdžių klasei.
– Kokiu metų laiku juos galime pamatyti gamtoje? (Pavasaris, vasara, ruduo).
– Kam reikalingi vabzdžiai? (Jie apdulkina augalus ir maitina paukščius bei gyvūnus)
- Vaikinai, parodykite man vabzdžių kūno dalis.


(Galva, antenos, proboscis, akys, pilvas, sparnai, letenos)
- Papasakokite apie vabzdžių naudą.
– Žmonėms: bitės duoda medaus ir vaško.
- Miškas: skruzdėlės, boružėlės naikina kenksmingus vabzdžius.
- Paukščiai ir gyvūnai: vabzdžiai tarnauja kaip maistas.
- Papasakokite apie vabzdžių daromą žalą.
– Žmonėms: skaudžiai kanda musės, tarakonai, uodai, platina pavojingas ligas.
- Miškas: žievės vabalai pažeidžia medžių žievę, vikšrai ėda augalų lapus.
- Gyvūnai ir paukščiai: skausmingai kandžioja uodai, arkliai, blusos.
- Dabar pažaiskime žaidimą „Pavadink maloniai“
Uodas yra uodas.
Laumžirgis -…
Tarakonas –…
Klaida -…
Bitė -…
Skristi –…
Aš paaiškinu vaikams sąvoką „ plėšrūs vabzdžiai"(laumžirgis, skruzdėlė, boružėlė, žiogas).
Pvz.: laumžirgis minta uodais ir uodais, kuriuos jie sugriebia skrisdami kaip kregždės. Dideli laumžirgiai gali užpulti buožgalvius ir žuvų mailius.
– Gražiausi vabzdžiai – drugeliai. Jie gyvena visur, kur yra augalų. Drugeliai gali būti dideli, net gigantiški, paukščio dydžio ir maži, nago dydžio.
– Vabalai gyvena ne tik sausumoje. Plaukiojantis vabalas yra plėšrus vabalas, kurį galima rasti beveik kiekviename vandens telkinyje. Plaukiantys vabalai puola vandenyje gyvenančius vabzdžius, buožgalvius ir net mažų žuvų mailius. Jų lervos taip pat yra plėšrūnai. Sugriebę už buožgalvio ar žuvies, jie pamažu suvalgo dalį aukos kūno, kuri visur tempia nešvarią klaidą kartu su savimi.
– Musės ir uodai tik maitinasi skystas maistas. Uodų lervos gyvena vandenyje, o suaugę uodai – ore. Patinas uodų yra visiškai nekenksmingas, jis minta augalų sultimis ir saldžiu nektaru. Mus kandžioja tik patelės. Norėdami dėti kiaušinius, jie turi gerti kraują.
– Bitės gyvena didelėse šeimose. Bičių šeimą sudaro viena motinėlė, kuri deda kiaušinius, ir keli tūkstančiai bičių darbininkių. Kiekvienas šeimos narys atlieka savo pareigas: jaunos bitės valo avilį, stato korius, rūpinasi lervomis, o tada pradeda skraidyti iš avilio ieškoti žiedadulkių ir nektaro.
- Skruzdėlės taip pat gyvena šeimose sudėtinguose lizduose žemėje, po akmenimis ir žemės skruzdėlynuose, kuriuos stato iš sausų šakų ir pušų spyglių. Šeimai priklauso besparnės dirbančios patelės, sparnuoti patinai ir patelės įkūrėjos (moterėlės), kurios deda kiaušinėlius ir gyvena labai ilgai, iki 20 metų. Pagrindinis skruzdėlių maistas yra kiti vabzdžiai ir augalų sėklos.
- Vaikinai, pažaiskime žaidimą „Duok man žodį“.
- Laumžirgis turi akis, o ne akis.
- Skruzdė neturi kojų, bet...
- Tarakonas neturi ūsų, bet...
- Drugelis neturi sparno, bet...
– Ar mūsų pamoka baigėsi?
– Kokių rūšių vabzdžius prisimenate?
- Puiku, vaikinai.

Olga Meshalkina
Pamokos santrauka "Vabzdžiai"

Tema: « Vabzdžiai»

Tikslas: supažindinti vaikus su įvairiais vabzdžių, papasakokite apie savo gyvenimo būdą, naudą ir žalą, kurią jie atneša.

Užduotys:

Ugdykite rūpestingą požiūrį į aplinką.

Išplėskite savo žinias apie jus supantį pasaulį.

Ugdykite vaikų atmintį ir žodyną.

Medžiaga: nuotraukos su vaizdais vabzdžių.

Pamokos eiga

Vaikinai, prisiminkime, kas visada skraido aplink gėles? (Drugeliai, kamanės, vapsvos).

Įvairių nuotraukų vabzdžių.

Kaip juos pavadinti vienu žodžiu? (Vabzdžiai)

Žemėje jų yra labai daug vabzdžių. Ant pilvo jie turi skersines juosteles, tarsi įpjovos. Iš čia ir kilęs pavadinimas « vabzdys» - nuo žodžio « įpjova» . Vabzdžiai yra slogūs: jie valgo viską; žalumynai, maži vabzdžių, atliekos. Vabzdžiai yra didelių ir mažų. Vieni skraido, kiti šliaužioja ar šokinėja. Vieni gyvena keletą metų, kiti – vieną dieną. Gamtoje jie atsiranda tik tada, kai šilta (pavasaris, vasara). Paukščiai minta vabzdžiais. Tarp vabzdžių yra kenkėjų, pernešančių žmonių ir gyvūnų ligas (skrenda); Yra ir naudingų – apdulkina augalus, aprūpina maistu ir žaliavomis (medus, vaškas, šilkas).

Pažvelkime į kūno dalis vabzdžių. Kūnas gali būti padalintas į tris dalys: galva, krūtinė, pilvas, 6 kojos, 2 akys, 2 antenos, 2 poros sparnų, musės turi vieną porą, kojos ir sparnai vabzdžiai tolsta nuo krūtinės.

Kuris vabzdžiai yra naudingi, ir kokia žala? (Laumžirgiai valgo dyglius, vorai – muses, musės neša mikrobus, vikšrai valgo lapus, bitės renka medų.)

Kuris zuja vabzdžiai? (Vabalai, kamanės, musės, laumžirgiai, vapsvos.)

Kurie girgžda? (uodai)

Kurie čiulpia? (Žiogai)

Dabar įminkime mįsles apie vabzdžių. Užduosiu mįslių, o kai atsakysi, parodysi vabzdžiai paveikslėlyje.

Atrodė, kad musė praskrido pro mano ausį, bet ne musė.

Ši musė nedvangėjo, ji turėjo įgėlimą, vaikinai,

Kolitas įgels, tai bus "ouch"

Atspėk, kas tai?

Musė su geluonimi? – Stebuklai viską žino... Vapsva

Kažkieno mažos kojytės bėgo taku.

O ant kojų apkrovą žiūrėkite daugiau nei tris kartus.

O po bagažu beveik nematau... Ant.

Skruzdėlės yra naudingos vabzdžių. Jie labai maži ir labai darbštūs. Jie vadinami "miško tvarkdariai". Per vieną dieną jie sunaikina didelis skaičius kenksmingas vabzdžių.

Vabzdys yra labai gerbiamas,

Ji skraido visą dieną,

Apdulkina visas gėles

Kad galėtumėte paragauti medaus. Bitė

Gėlė sėdi ant gėlės,

Tik du žiedlapiai.

Žiedlapiai yra spalvoti ir išraižyti kraštuose.

Sėdi ir išskrenda.

Jei kas neatspės,

Mama tau pasakys, bet tai... Drugelis.

Daugiausia drugelių atsiranda gegužės ir birželio mėnesiais. Gegužės mėnesį virš sodo pradeda skraidyti balti drugeliai su juodomis dėmėmis ant sparnų. Skrisdamas nuo lapo prie lapo, drugelis ant jų deda kiaušinėlius, iš kurių išlenda vikšrai. Kai vikšras prisisotina, jis susivynioja į lipnų tinklą ir tampa kokonu arba lėliuke. Kokono viduje vikšras virsta gražiu drugeliu. Drugeliai nusileidžia ant gėlių ir minta jų nektaru, pasiekdami jį savo kamienu.

Per žolę ropoja vabzdys,

Raudonas apsiaustas iki galo,

Tada dvi elytras

Mano drauge, kiekviename taške yra lygiai septyni. Boružėlė

Per miškus, pievas, sodus

Žalias arklys šuoliuoja ir čiulba!

Šen bei ten pasigirsta garsas

Visą dieną iki vėlyvo vakaro. Žiogas

Raudonai balta, Coleoptera.

Bent jau kenkėjas atrodo mielas.

Nuo gegužės mėn.

Tai skamba kaip lėktuvas. Gegužės vabalas

Sparnuotasis kenkėjas yra augalų naikintojas.

Kalbant apie namų tvarkymą, jis yra kaip svirplė. Skėriai

Jis girgžda skrendant!

Ir jo įkandimas niežti.

Su bagažine, nors ir ne drambliu.

Kas, pasakyk man, jis, mano draugas? Uodas

Kur skrenda, ten zuja,

Apskritimai virš maisto.

Voras ją pastebėjo

įviliojo piktadarį į tinklą.

Ta ausis pagavo garsą. Ir zvimbė... musė

Musė – kenksminga vabzdys, nes jie nešioja ligas ant letenų. Musė nusileis ant duonos ir paliks ant jos mikrobus. Štai kodėl visada turėtumėte saugoti muses nuo maisto. Musės yra didelės ir mažos.

Įgudęs audėjas, alpinistas,

Taip pat vaikščiotojas lynu,

erzinančių musių gaudytojas,

Tinklą jiems ruošia gudrus žmogus. Voras

Ūsuotas, visaėdis, labai netvarkingas

Raudonasis vabalas yra skautas,

Chaoso kelionių draugas. Tarakonas

Yra dvi poros sparnų.

Apvalios akys, kaip dideli žibintai... Laumžirgis

Ne voras ar uodas

Dienos metu jis yra mažas bugas

Naktį mažas žibintuvėlis.

Jis vadinasi... Ugniagesė

Pirštų gimnastika

Vakar atkeliavo pas mus

(po vieną sulenkite pirštus)

Dryžuota bitė.

O už jos – kamanė

Ir linksmas drugelis,

Du vabalai ir laumžirgis

Kaip žibinto akys.

(padarykite žiedus iš pirštų, pritraukite juos prie akių)

Jie zvimbė, skraidė,

(mojuoja delnais)

Jie krito iš nuovargio.

(padėkite delnus ant stalo)

Užbaikime nišą klasė didaktinis žaidimas "Baik sakinį"

Musė platina... ligas

Bitė renka... medų

Uodas įkando... žmogus

Drugelis minta... nektaru

Vabalas graužia... žievę

Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą. Šiandien mes sužinojome apie vabzdžių apie jų naudą ir žalą gamtai.

Publikacijos šia tema:

Senjorų logopedinės grupės integruotos pamokos „Vabzdžiai“ santrauka Vaikai stovi puslankiu aplink mokytoją. - Pas mus darželis atvyko svečiai. Pasisveikinkime su svečiais ir padovanokime vieni kitiems gerų dalykų.

Integruotos kalbos raidos pamokos „Vabzdžiai“ santrauka Integruotos kalbos raidos pamokos „Vabzdžiai“ santrauka Tikslas: Plėsti vaikų žinias ir idėjas apie išvaizdos ypatybes.

Išsamios pamokos pirmoje jaunesniųjų grupėje „Vabzdžiai“ santrauka Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga ugdymo įstaiga darželis Nr.7 "Kūdikis" Belebey mieste, savivaldybės rajone, Belebejevskio rajone.

I. Organizacinis momentas Logopedas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių šiandien atėjo pas mus. Pasisveikink su jais. Sukurti kažką teigiamo.

Vidurinės grupės „Vabzdžiai“ logopedinės pamokos santrauka Tikslas: 1 įtvirtinti mintis leksikos tema „Vabzdžiai“ 2 įtvirtinti gebėjimą derinti savininkiškus įvardžius su daiktavardžiais.

Pamokos tikslai:

Kalbos leksinės ir gramatinės struktūros kūrimas bei kalbos analizės ir sintezės plėtojimas remiantis žodžių medžiaga tema „Vabzdžiai“.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

- patikslinti ir aktyvinti žodyną tema „Vabzdžiai“, remiantis žinių sisteminimu ir apibendrinimu (kūno dalių pavadinimai, jų išoriniai požymiai, gyvenimo būdas);

Stiprinti gebėjimą taisyklingai vartoti daiktavardžius vienaskaitos vardininko ir daugiskaita, genityvus atvejis daugiskaita;

Išmokti sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis;

Išmokti formuoti naujus žodžius naudojant priešdėlius;

Stiprinti erdvinių prielinksnių supratimą;

Išmokti sudaryti sakinius su erdvinės reikšmės linksniais;

Ugdyti gebėjimą atpažinti duotą garsą žodžiuose;

Stiprinti gebėjimą nustatyti garso vietą žodyje;

Ugdyti gebėjimą nustatyti žodžių skaičių ir seką sakinyje;

Gebėjimo kurti žodžius iš nuosekliai tariamų garsų tobulinimas.

Korekcinis ir vystomasis:

Tobulėti loginis mąstymas ir dėmesys;

Ugdykite tarppusrutinius ryšius ir smulkiąją motoriką.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite dėmesingą požiūrį į žodį;

Teigiama motyvacija veiklai.

Įranga: kompiuteris, pristatymas, kamuolys, sujok, užduočių kortelės.

Pamokos eiga.

1.Organizacinis momentas.

Logopedas ir vaikai yra grupės dalis.

Vaikai, svečiai šiandien atvyko į mūsų pamoką. Pasisveikink su jais (say hello).

Norėdami nudžiuginti ir gerai pasitreniruoti pamokoje, atlikime keletą pratimų:

Pradėkime nuo pratimo „Kryžminiai žingsniai“
Kairės rankos alkūne pasiekiame dešinės kojos kelį. Lengvai liesdami sujunkite alkūnę ir kelį. Kartojame tą patį judesį dešine ranka ir kaire koja. Atlikite stovėdami arba sėdėdami.
Prisijungimas kairė koja o dešine ranka už nugaros ir atvirkščiai. Pakartokite 4-8 kartus.
Patartina daryti „kryžminius žingsnius“. lėtu tempu ir pajuskite, kaip dirba jūsų pilvo raumenys.
mąstymo kepuraitė

Laikykite galvą tiesiai, neįtempdami kaklo ir smakro. Suimkite rankomis už ausis taip nykščiu atsidūrė užpakalinėje ausies dalyje, o likusieji pirštai – priekyje. Masažuokite ausis iš viršaus į apačią, šiek tiek pasukite jas pakaušio kryptimi. Kai pasieksite ausies spenelį, švelniai pamasažuokite. Pratimą kartokite 4 kartus.

2. Praneškite apie pamokos temą.

2,3 skaidrė.

Vaikinai, atspėk mįslę.

Kaip juos pavadinti vienu žodžiu? (Vabzdžiai)

Šiandien mes kalbėsime su jumis apie vabzdžius.

3.Pokalbis apie vabzdžius klausimais.

Kokius vabzdžius pažįsti? 4 skaidrė.

Kuris išoriniai ženklai ar turi vabzdžiai? (Vabzdžiai turi galvą, ant galvos – antenas, akis, snukį, žandikaulį, kūną, 3 poras kojų, sparnus, geluonį.) 5 skaidrė.

Kokiu metų laiku pasirodo vabzdžiai? (Pavasarį ir vasarą, kai šilta).

Ką jie veikia žiemą? (Dauguma žiemoja. Vieni gyvena savo namuose: skruzdėlės, vapsvos, bitės. Kiti apskritai žiemoja lervų pavidalu).

Kur gyvena vabzdžiai? 6 skaidrė.(Laukuose, pievose, miške, upėse ir ežeruose, sode ir net namuose).

Pasakyk man, kieno tai namai ir kaip jie vadinasi. 7 skaidrė.(Avilys, skruzdėlynas)

Ką valgo vabzdžiai? 8 skaidrė. (žievė, žiedadulkės ir nektaras, lapai, kiti vabzdžiai, kraujas).

Kaip jūs vadinate vabzdžius, kurie kenkia žmonėms? (kenksminga) 9 skaidrė. Pavadinkite vabzdžius ir kenkėjus.

Kaip jūs vadinate vabzdžius, kurie yra naudingi? (Naudinga) 10 skaidrė. Pavadinkite naudingus vabzdžius.

4. Žaidimas „Vienas – daug“ „Kas yra daug? 11,12 skaidrė

5. Žaidimas „Pavadink maloniai“ 13 skaidrė.

6. Kokio vabzdžio norėjau?

Šis vabzdys yra tarp vabalo ir kamanės. (Uodas) Tai vabzdys virš skruzdėlės. (Kamanė)

Tai vabzdys po uodu. (Laumžirgis) Tai vabzdys, esantis kairėje nuo laumžirgio. (Bitė).

Tai vabzdys dešinėje nuo uodo. (Kamanė).

7. Žaidimas „Ketvirtasis ratas“ Skaidrė 14.15.

Voras, vabalas, bitė, žiogas. (Voras nėra vabzdys, jis turi 8 kojas).

Boružėlė, uodas, bitė, drugelis. (Uodai, tai kenksmingas vabzdys, likusieji yra naudingi).

Kūno kultūros minutė. Pratimas judesių derinimui su kalba.

8. Klausykite sakinio, o ne plojimais, pridėkite prielinksnį. 16 skaidrė.

Boružėlės ropoja (medvilnė)…. grybas.

Skruzdėlės eina (medvilnė) ... prie grybo.

Vikšras šliaužia (medvilnė) ... prie upės.

Raganosinis vabalas stovi (ploja) ... ant akmens.

Laumžirgis skrenda (ploja)... ant žemės.

Bitė sėdi (medvilnė) ... ant gėlės.

9.Padėkite man parašyti istoriją. 17 skaidrė.

Užbaikite jį veiksmo žodžiais, kilusiais iš žodžio bėgo.

Vaizdinė gimnastika 18 skaidrė.

Įsivaizduokite priešais save, akių lygyje, ant šono gulinčią aštuonetą (begalybės ženklas). Jo centras yra nosies tiltelio lygyje. Ištieskite ranką į priekį, šiek tiek sulenktą per alkūnę. Pirštais suimkite kumštį ir pakelkite nykštį į viršų. Judinkite ranką ore iš centro į kairę, aukštyn prieš laikrodžio rodyklę, žemyn ratu ir atgal į centrą. Tęskite „piešimą“ į dešinę ir aukštyn, grįždami į pradinį tašką. Judėjimas turi būti sklandus ir nenutrūkstamas. Sekite nykštį akimis, galva nejuda.

Pakartokite tris kartus su kiekviena ranka.

Sujunkite rankas į užraktą. Vėl nupiešiame tinginio aštuonetą ir akimis sekame pirštus. Pakartokite tris kartus.

10. Iš kokių žodžių susidaro žodžiai:

straubliukas, raganosis, žievės vabalas.

11. Sudarykite sakinį naudodami šiuos žodžius: viduje, sutrikęs, skristi, voratinklis. Paryškintas žodis yra pirmasis sakinyje.

12. Kuris sakinys teisingas?

Atsirado vabzdžių, todėl pasidarė šilta.

Pasidarė šilta, todėl atsirado vabzdžių.

13. Pataisykite sakinį: Gėlė sėdėjo ant drugelio.

14. Kaip manote, ką reiškia posakis?„Padaryk kalną iš kurmio kalno“ (labai perdedu, mažą problemą laikykite didele)

15.Kokį žodį aš pasakiau?(f; y; k), (k, a, m, a, p), (b, a, b, a, h, k, a), (c, b, e, t, o, k).

16.Koks garsas yra visuose šiuose žodžiuose? (Į).

Koks tai garsas (priebalsis, bebalsis). Kaip skamba garsas K skiemeniuose kya, ki, ke.? (Švelniai) Ir skiemenyse ka, ku, ky. (tvirtai)

Garsas K gyvena K raidėje.

17.Vykdymas sąsiuvinyje.Žodžių diagramoje parašykite raidę K: laumžirgis, vabalas, žiobris. žiogas.

Pažymėkite raides K

Nustatykite garso K vietą žodžiuose

__________,_______,________,________,_________.

Sunumeruokite paveikslėlius didėjančia tvarka, nuspalvinkite vabzdžius

Atspindys

Pasakyk man, apie ką mes šiandien kalbėjome?

Ką naujo sužinojai šiandien? Kuri užduotis tau patiko labiausiai? Kas tau buvo sunku? (vaikai atsako į klausimus).

Man labai patiko, kaip gerai mokotės, teisingai atsakėte į visus klausimus ir kuriate sakinius!

Iš Margaritos Petrovnos Pavlovos, MBOU „19-osios vidurinės mokyklos“ Čeboksarų miesto mokytojos-logopedės, darbo patirties.